Finans Danışmanlığı Ve Mali Analiz Raporlamaları
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Finans Danışmanlığı ve Mali Analiz Raporlamaları
Finans Danışmanlığı ve Mali Analiz Raporlamaları

Finansal Yönetim; işletmenin fonlarının satın alınması ve kullanımı gibi finansal faaliyetlerin planlanması, düzenlenmesi, yönetilmesi ve kontrol edilmesi anlamına gelir. Genel yönetim ilkelerinin işletmenin finansal kaynaklarına uygulanması gelecek planlanması açısından son derece büyük önem arz etmektedir.

Finansal Yönetimin Amaçları

Mali yönetim genellikle finansal kaynakların satın alınması, tahsisi ve kontrolü ile ilgilidir. Hedefler,

  • Düzenli ve yeterli kaynak temin etmek.
  • Kazanç kapasitesine, piyasa fiyatına ve hissedarların beklentilerine bağlı olarak, pay sahiplerine yeterli getiri sağlamak.
  • En iyi fon kullanımını sağlamak. Fonlar tedarik edildiğinde, en az maliyetle mümkün olan en iyi şekilde kullanılmalıdır.

Yatırımın güvenliğini sağlamak için, yani yeterli getiri elde edebilmek için fonların güvenli girişimlere yatırılması gerekir.

Sağlam bir sermaye yapısını planlamak için, sermayenin sağlam ve adil bir bileşimi olmalıdır. Böylece borç ve öz sermaye arasındaki denge korunmuş olur.

Finansal bir yönetici, bir kuruluşun tüm önemli mali işlevlerini üstlenen bir kişidir. Fonun en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak için sorumlu kişi çok uzak görüşlü olmalıdır. Onun eylemleri doğrudan firmanın karlılığını ve büyümesini etkiler.

Güncel ekonomik piyasaların hızına uyum sağlayarak takip edilmesi son derece zor görünmektedir.

Şu soruların cevaplarını rahatlıkla verebiliyorsanız sizin için sorun yok demektir.


1. Mevcut işleyişi mi kontrol edeceğiz?
2. Satış ve Pazarlama’yı mı kontrol edeceğiz?
3. Personeli mi kontrol edeceğiz?
4. Üretimi ve ticareti mi kontrol edeceğiz?
5. Bankaları mı kontrol edeceğiz?
6. Müşterileri ve tedarikçileri mi kontrol edeceğiz?....


İşte bütün bu soruların cevaplarını veriyorsanız zaten siz Finans yönetimini de yapabilen üstün niteliklere sahip bir yöneticisiniz demektir.

Ya da bu soruların çözümleri ile siz uğraşırken biz sizin yaşam kanallarınızı teknik analiz ve raporlamalarla son derece profesyonel olarak yönetebiliriz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın