Virüs Sen Ne Kötü Bir Şeymişsin Meğer...!!!
Buradasınız: Anasayfa / Blog
21 Mayıs 2020, Perşembe
VİRÜS SEN NE KÖTÜ BİR ŞEYMİŞSİN MEĞER...!!!
Birde buradan bakalım
VİRÜS SEN NE KÖTÜ BİR ŞEYMİŞSİN MEĞER...!!!

2019 yıl sonunda hayatımıza bir kara bela gibi geldin girdin. Bütün düzeni bozdun ve bütün alışkanlıklarımızı değiştirebileceğimizi gösterdin bize. Aslında ders gibi bir olay oldun bütün insanlığın başına.

Bugüne kadar doğru bildiklerimizin yanlış, yapmaktan keyif aldıklarımızın gereksiz, yapmaktan nefret ettiğimiz şeylerin de aslında yapılabilir olduğunu gösterdin bize.

İnsan; yaşamında maddesel ve manevi noktalar toplandığında ortaya çıkan bir varlıktır. Bizler bu dönemde ortaya çıkan bütün şartlara uyum sağlamayı öğrendik. Baskı ile yaptırılamayacak şeyleri kendi özgür irademizle yaptık. Sadece telkinler ve en çok sevdiğim söze uygun olarak yaşadık yani DURUMDAN VAZİFE ÇIKARDIK.

Birçok insan, bu süreçten ağırlıklı olarak psikolojik sorunlarla çıkacak. Bu sorunlara karşı sergileyeceği davranışlarla ayakta kalmaya çalışacak ve kalan yaşamını da bu temel üzerine devam ettirecek.

İşte burada neler yapılmalı? Diye bir soru ile devam edelim.

Olaylara bakış açımız aslında bizim geçmiş yaşamdan aldığımız birikimlerden gelir.

Bunlarda gerek şimdiki ve gerekse de gelecek hayatımız üzerinde belirleyici olacaktır.

Şöyle ki; Her şey sonunda iyi olacaktır. Eğer iyi değilse, henüz sonu gelmemiş demektir. Her şey doğası gereği önünde sonunda yolunu bulur, çünkü sorunlar geçicidir.

Hayata bakış açımız dar bir pencereden olacak olursa doğal olarak dar görürüz. Neden sonuç ilişkisi de budur işte.

Günün koşullarına göre hayatı yargılamak insan psikolojisinin gereğidir. Her şeyin iyi gittiği bir dünyada kendinizi istenmeyen olaylara karşı nasıl savunacaksınız?

O yüzden bazı durumlarda kendi kendinize bir savunma mekanizması geliştirmek ve buna göre yaşam şartlarını değiştirmek zorunda kalırsınız.

Biraz geçmişimize bakalım ki geleceğimizi bu geçmişe göre şekillendirelim. Koşulları kabullenip yaşamak bugünün en kolay yolu olacak ve gelecek yaşamımızda da bize yol gösteren olacaktır.

 

Virüs sen bizi değiştirdin...

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın